glass

Mixológia – az italkészítés művészete

Forma vagy funkció? Rémy Savage mixológussal beszélünk a mixológia és a poharak közötti kapcsolatról.

A mixológia, avagy az italkészítés művészete már régóta jelen van és folyamatosan fejlődik. A koncepció az alkotási vágy megtestesülésén alapszik, és bár ez még mindig a mozgalom középpontjában áll, a kortárs mixológusok továbbra is feszegetik a koktélok készítésének és szervírozásának határait. A kreatív innovációk és a mixológia filozófiájának változása drasztikus eredményekhez vezetett a koktélok születése kapcsán. Az üvegáruk, az összetevők, a hőmérséklet, a zene, az esztétika és a beállítás mind olyan kritikus szempont, amelyet a mixológusok figyelembe vesznek egy élmény kialakításakor.

”… A lényeg a részletekben rejlik. Úgy gondolom, hogy a gyönyörűen kidolgozott üvegtermékek új módon fokozzák az élményt, hasonlóan az ételek világához, ahol a tálalás kimagaslóan fontossá vált”

Rémy Savage

A mixológusok minden eddiginél jobban elismerik, hogy olyan üvegárura van szükség, amely átgondolt tervezéssel, formával és tapintással képes megfelelni az ipar igényeinek. Rémy Savage, díjnyertes bártender, a párizsi Little Red Door egykori vezetője, majd a londoni Artesian, most pedig a Le Syndicat élén állva, szorosan együttműködött a NUDE tervezőcsapatával egy új kollekció kifejlesztésében, amely tükrözi az iparnak ezen irányú változását. A forma és a funkció egyesítésével született a NUDE Savage kollekció, amely azzal a gondolattal jött létre, hogy az ital és a pohár a teljes élmény két alkotóeleme.

glass

Rémy Savage:

„Számomra a kevert italok szépsége nem feltétlenül csak az italról, hanem a teljes élményről szól. Maguk az ízek platformként szolgálnak a nagyobb ötletek bemutatására, legyen szó művészetről vagy filozófiáról. Azt hiszem, ha építhetünk ezen részletekre, akkor a recept és természetesen a választott pohár valóban egyedi és különleges dolgot hozhat létre. Ezt próbáljuk elérni.”

„Minden bártender álma, hogy saját üvegáru készlete legyen. Én személy szerint felnőttkori éveim nagy részében üvegtárgyakat gyűjtöttem: megérteni a kézművességet és a különböző eljárásokat, amelyek a mindennapjaink során használt üvegtárgyak mögött rejlenek, lenyűgöző élmény volt.”